Sosyal Medya Yönetimi

SEO nedir?

SEO, Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) anlamına gelen bir kısaltmadır.

SEO ne işe yarar?

Günümüzde, yalnızca görsellik açısından etkileyici bir web sitesine sahip olmak başarı elde etmek için yeterli değil. Görsellik ne kadar etkileyici olursa olsun, ziyaretçi olmadan işletmenize herhangi bir fayda sağlamaz. İnternet kullanıcılarını web sitenize çekecek en etkili araç, arama motorları olacaktır.

Düşük maliyetli reklam araçlarından biri olan SEO sayesinde dünyaca ünlü arama motorları (Google, Yandex, Bing vb.) üzerinden yapılacak olan, sektörünüzle ilgili anahtar kelimeleri içeren aramalarda web siteniz daha üst sıralarda yer alabilir.

  • Arama motoru optimizasyonu
  • Anahtar kelime araştırma ve analizi
  • Arama motorlarına kayıt
  • Detaylı başarı grafikleri
  • Özgün ve benzersiz makale yazımı
  • PageRank (sayfa sıralaması) yükseltmesi
  • Rakip analizi
  • Google Adwords

Google Adwords nedir?

Google Adwords; Google tarafından sağlanan ücretli bir reklam hizmetidir. Bu hizmetten faydalanmayı seçmeniz halinde, hedeflenen kelimeler ile arama yapıldığında, Google Arama Motorunda (Sağ tarafta veya en üstte sponsor bağlantı şeklinde), Arama Ortakları Sayfalarında (Arama sonuçlarının en üstünde), İçerik Ortakları Sayfalarında (İçerik ortaklarının belirlediği yerlerde) firmanızın reklamı görüntülenir.

Neden Google AdWords?

Hedef kitleye ulaşmak

Sunduğunuz ürün veya hizmet ile alakalı anahtar kelimeler aracılığıyla, firmanızı bu ürün veya hizmete ihtiyaç duyan potansiyel müşterilere doğrudan ve hızlı bir şekilde tanıtır. Bu hizmet, aynı zamanda reklamınızı istediğiniz ülke, şehir, gün ve yayın saatlerine göre özelleştirme fırsatı da tanımaktadır.

Maliyet

Firmanızın reklamının görüntülenme sıklığı, belirlediğiniz günlük bütçe sınırları dahilinde belirlenir; bu da bir ay için reklama ayırmayı planladığınız bütçeden fazlasını ödemek zorunda kalmayacağınız anlamına gelir.

Detaylı raporlama

Google Adwords, reklam hizmeti için yaptığınız harcamaları, tıklama başına maliyeti, reklamınızın görüntülenme sayısını ve size geri dönüş yapan müşteri potansiyelini size detaylı grafikler halinde sunar.